گندمی

گندمی
ورود شما به گندمی را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

تبلیغاتقانونی که با خودش دردسر آورد! • ای سی ان ان

 

 

 • قانونی که با خودش دردسر آورد! • ای سی ان ان

  خبرگزاری ‌ایسنا: اتحادیه جهانی کشتی بار دیگر تغییراتی را در برخی قوانین خود به تصویب رساند که بر اساس یکی از این تغییرات کشتی گیران حاضر در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ فرانسه برای آنکه بتوانند جزو ۴ نفر نخست سید بندی اوزان مختلف قرار گیرند، نتایجشان در المپیک ریو،مسابقات جهانی ۲ وزن غیرالمپیکی ۲۰۱۶ و رقابت های قهرمانی قاره ای ۲۰۱۷  مورد توجه قرار می‌گیرد.

  ۴ نفر نخست سیدبندی در هر وزن این مزیت را دارند که تا مرحله نیمه نهایی مسابقات جهانی ۲۰۱۷ پاریس با یکدیگر روبرو نشوند بنابراین کار به مراتب راحت‌تری را نسبت به سایر کشتی‌گیران خواهند داشت.

  بر همین اساس و با قانون جدید ۳ آزاد کار ایران شامل حسن رحیمی، مصطفی حسین خانی و کمیل قاسمی با توجه به مدال‌هایشان در رقابت های المپیک یا جهانی در بین ۴ نفر نخست اوزان خود قرار دارند و بهنام احسان‌پور در وزن ۶۱  و علیرضا کریمی در وزن ۸۶ کیلوگرم نیز به ترتیب در جایگاه پنجم و هفتم اوزان خود قرار دارند.با توجه به اینکه اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرده امتیاز رقابت های قهرمانی قاره ای در جایگاه کشتی‌گیران در بین ۴ نفر نخست هر وزن لحاظ می شود تمامی این نفرات برای آنکه بتوانند جایگاه خود را حفظ کنند و یا ارتقا دهند باید برای ایران در رقابت های قهرمانی آسیا کشتی بگیرند.

  اما در کشتی فرنگی تنها سعید عبدولی با توجه به مدال برنزی که در المپیک ریو گرفت در بین ۴ نفر نخست قرار دارد و می‌تواند با حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و کسب مدال جایگاه خود را حفظ کند.با توجه به اینکه عبدولی در دور جدید تمرینات تیم ملی به اردو دعوت نشده باید دید آیا به این رقابت ها اعزام می‌شود یا خیر؟

  البته قاسم رضایی نیز که در وزن ۹۸ کیلوگرم در المپیک ریو به مدال برنز رسید نیز در بین ۴ نفر نخست این وزن قرار دارد اما رضایی پس از المپیک در اردوهای تیم ملی حاضر نشد و اعلام کرده دیگر در این وزن کشتی نمی‌گیرد.

  دیگر فرنگی کاران ایران هیچ کدام شانسی برای قرار گرفتن در بین ۴ نفر نخست اوزان مختلف را ندارند و تفاوتی نمی‌کند که کادر فنی تیم ملی کدام یک از نفرات را به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام کند.

  رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی آسیا از تاریخ ۲۰ تا ۲۴ اردیبهشت سال جاری در هندوستان برگزار می شود.

  همچنین رقابت های قهرمانی آفریقا ۶ تا ۱۰ اردیبهشت،قهرمانی اروپا ۱۲ تا ۱۷ اردیبهشت و قهرمانی پان‌آمریکن ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت برگزار خواهد شد.

  جایگاه آزاد و فرنگی کاران ایران در سیدبندی اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی کشتی به ترتیب زیر است:

  کشتی آزاد

  وزن ۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی با برنز  المپیک خود و کسب ۳۵ امتیاز در رده سوم برترین‌های این وزن قرار دارد. رحیمی آزاد کار با تجربه ایران برای این که بتواند برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ در بین چهار نفر نخست این وزن قرار گیرد، باید راهی رقابت‌های قهرمانی آسیا شود. پس از رحیمی کشتی‌گیران بلغارستان ، کوبا، بلاروس، کره شمالی  و روسیه این شانس را دارند که با کسب مدال در رقابت‌های قاره‌ای جای رحیمی را در بین چهار نفر برتر بگیرند. بنابراین رحیمی برای این که بخواهد حضور خود را در بین چهار نفر نخست حتمی کند، باید عازم رقابت‌های قهرمانی آسیا شود تا با کسب مدال به طور حتم جایگاه خود را حفظ کند.  

  وزن ۶۱ کیلوگرم: بهنام احسان پور با پنجمی در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ با ۳۲ امتیاز در جایگاه پنجم سید بندی قرار دارد. بالاتر از او در این رده بندی احمد چاکایف روس و وارزاتیلوف آذربایجانی با ۳۷ امتیاز قرار دارد. پایین‌تر از او نیز کشتی‌گیران فرانسه، مولداوی، ازبکستان و هند قرار دارند که این شانس را دارند تا با کسب مدال در رقابت‌های قاره‌ای در بین چهار نفر نخست قرار گیرند. با این اوصاف احسان پور می‌تواند با کسب مدال خوش رنگ در رقابت‌های قهرمانی آسیا شانس حضور در بین چهار نفر نخست را داشته باشد.

  ۶۵ کیلوگرم: هیچ کدام از نمایندگان ایران نمی‌توانند در بین چهار نفر نخست قرار گیرند. بنابراین تفاوتی نمی‌کند کدام کشتی‌گیر به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا حاضر شود.

  وزن ۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی با کسب مدال برنز جهان در سال ۲۰۱۶ با ۴۳ امتیاز در رده سوم جای دارد.  پس از او کشتی‌گیران ژاپن ، ازبکستان، آمریکا، بلغارستان و مولداوی این شانس را دارند با کسب مدال در رقابت‌های قاره ای جای حسین خانی را در بین نفرات نخست بگیرند. بنابراین کادرفنی تیم‌ ‌ملی چاره‌ای جز اعزام این کشتی‌گیر به رقابت‌های قهرمانی آسیا نخواهد داشت تا حسین خانی با کسب مدال جایگاه خود را حفظ کند.

  وزن ۷۴ کیلوگرم : حسن یزدانی با مدال طلای  المپیک ۲۰۱۶ در صدر این وزن قرار دارد، اما با توجه به این که یزدانی پس از  المپیک به وزن ۸۶ کیلوگرم رفت، دیگر در این وزن کشتی نمی‌گیرد. به غیر از او هیچ کدام از کشتی‌گیران ایران شانسی برای  قرار گرفتن در بین چهار نفر نخست را ندارند.

  وزن ۸۶ کیلوگرم: علیرضا کریمی با ۲۷ امتیاز در جایگاه هفتم قرار دارد. کشتی‌گیران روسیه، ترکیه، آذربایجان و آمریکا به ترتیب با ۴۴، ۳۹ و ۳۶ امتیاز در رده‌های چهارم قرار دارند. کریمی می‌تواند با کسب مدال طلا در رقابت‌های قهرمانی آسیا این شانس را داشته باشد در بین نفرات برتر قرار گیرد. البته به این شرط که کشتی‌گیران فوق به همراه نمایندگان ونزوئلا و کوبا که بالاتر از کریمی قرار دارند در رقابت‌های قاره‌ای صاحب مدال نشوند.

  وزن ۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی که این روزها به دلیل جراحی آشیل پا دوران نقاهت و دوری از کشتی را پشت سر می‌گذارد با ۲۷ امتیاز در جایگاه هفتم قرار دارد. با توجه به شرایط یزدانی او نمی‌تواند برای ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا کشتی بگیرد. دیگر کشتی‌گیران ا یران در این وزن هیچ کدام شانسی برای حضور در بین چهار نفر نخست ندارند.

  وزن ۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی با نقره  المپیک ۲۰۱۶ و با ۴۰ امتیاز در رده دوم برترین‌های این وزن قرار دارد. کشتی‌گیران ارمنستان، آمریکا، مجارستان، کانادا و مصر این شانس را دارند تا با کسب مدال در رقابت‌های قاره‌ای در بین چهارم نفر نخست این وزن قرار گیرد. بنابراین بهترین کار برای این که قاسمی برای حضور در مسابقات جهانی فرانسه جایگاه خود را در بین چهار نفر نخست حفظ کند حضور او در رقابت‌های قهرمانی آسیا است.

  کشتی فرنگی

  وزن ۵۹ کیلوگرم: در این وزن هیچ کدام از نمایندگان ایران شانسی برای قرار گرفتن در بین چهار نفر برتر این وزن را ندارند. بنابراین تفاوتی نمی‌کند کدام کشتی‌گیر به عنوان نماینده ایران عازم رقابت‌های قهرمانی آسیا شود.

  وزن ۶۶ کیلوگرم: امید نوروزی نماینده این وزن در  المپیک ریو بود  که در نهایت از دور رقابت‌ها حذف شد. او با ۲۰ امتیاز در جایگاه دهم این وزن قرار دارد. نوروزی پس از  المپیک در تمرینات تیم‌ ‌ملی حاضر نشده است و بر فرض محال اگر هم به رقابت‌های قهرمانی آسیایی اعزام شود و حتی به مدال طلا هم برسد، جمعا صاحب ۳۲ امتیاز می‌شود و شانسی برای قرار گرفتن در بین چهار نفر برتر  در این وزن را نخواهد داشت، چرا که رسول چونایف آذربایجانی هم اینک با ۳۳ امتیاز در جایگاه چهارم این وزن قرار دارد.

  وزن ۷۱ کیلوگرم: هیچ کدام از نمایندگان ایران شانسی برای قرار گرفتن در بین چهار نفر برتر را ندارند.

  وزن ۷۵ کیلوگرم: تنها وزنی که کشتی فرنگی ایران می‌تواند نماینده ای در بین چهار نفر برتر داشته باشد وزن ۷۵ کیلوگرم است، جایی که سعید عبدولی به دلیل کسب برنز  المپیک ۲۰۱۶ با ۳۵ امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد. پس از عبدولی کشتی‌گیران کرواسی ، مجارستان، آذربایجان، صربستان و چین قرار دارند که این پنج کشتی‌گیر هر کدام می‌توانند  با کسب مدال در رقابت‌های قاره ای، جانشین عبدولی در رده سوم شوند.

  وزن ۸۰ کیلوگرم: هیچ کدام از نمایندگان ایران در بین چهار نفر برتر این وزن قرار ندارند و شانسی برای حضور در بین نفرات برتر برای کشتی‌گیران ایران وجود نخواهد داشت.

  یوسف قادریان، نماینده ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۶ بود که با ناکامی در این مسابقات نتوانست به عنوانی برسد.

  وزن ۸۵ کیلوگرم: حبیب الله اخلاقی  با ۲۹ امتیاز در رده هفتم این وزن قرار دارد که با توجه به خداحافظی از دنیای قهرمانی، هیچ کدام از کشتی‌گیران ایران شانسی برای حضور در بین چهار نفر نخست را ندارند.

  وزن ۹۸ کیلوگرم: قاسم رضایی پس از کسب مدال برنز  المپیک ریو با ۳۴ امتیاز در رده سوم برترین‌های این وزن قرار دارد.  با توجه به این که رضایی پس از  المپیک ریو در تمرینات تیم‌ ‌ملی شرکت نکرده، شانسی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و به احتمال زیاد باقی ماندن در  بین چهار نفر نخست را نخواهد داشت.

  دیگر کشتی‌گیران ایران نیز هیچ کدام شانسی برای قرار گرفتن در بین نفرات نخست به این وزن ندارند.

  وزن ۱۳۰ کیلوگرم : هیچ کدام از کشتی‌گیران ایرانی شانسی برای قرار گرفتن در بین چهار نفر نخست در این وزن ندارند. بنابراین تفاوتی نمی‌کند که کدام کشتی‌گیر در این وزن به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا کشتی بگیرد.  

  امتیازهای مصوب اتحادیه جهانی کشتی برای سیدبندی نفرات نخست به ترتیب زیر است:

  مسابقه‌های المپیک و جهانی:

  نفر اول: ۲۵ امتیاز

  نفر دوم: ۲۰ امتیاز

  نفر سوم: ۱۵ امتیاز

  نفر سوم: ۱۵ امتیاز

  نفر پنجم: ۱۰ امتیاز

  نفر پنجم: ۱۰ امتیاز

  نفر هفتم: ۸ امتیاز

  نفر هشتم: ۶ امتیاز

  نفر نهم: ۴ امتیاز

  نفر دهم: ۲ امتیاز

  مسابقه‌های قاره‌ای:

  نفر اول: ۱۲ امتیاز

  نفر دوم: ۱۰ امتیاز

  نفر سوم: ۸ امتیاز

  نفر سوم: ۸ امتیاز

  نفر پنجم: ۶ امتیاز

  نفر پنجم، ۶ امتیاز

  نفر هفتم: ۴ امتیاز

  نفر هشتم: ۲ امتیاز

  نفر نهم و دهم امتیازی نمی‌گیرند.


تاريخ : دوشنبه ٢۸ فروردین ،۱۳٩٦ ساعت: ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ ا نظرات ()
تگ ها :نون با کچلیک و یک استراتژیک غذایی • رها فان

 

 

 • نون با کچلیک و یک استراتژیک غذایی • رها فان

  به گزارش خبرنگار پایگاه خبری لقمه، اگر از اهالی فضای مجازی و عضو شبکه های اجتماعی باشید با کلیپ پسربچه مازندرانی به اسم «امیر عباس» مواجه شدید که به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد و او را به شهرت ملی رساند.

  آنچه که باعث توجه افکار عمومی به این کلیپ و محبوبیت آن شد را باید در دو چیز جستجو کرد. یکی لهجه شیرین و نمک ذاتی خود امیرعباس و لحن حرف زدنش و دیگری اسم بردن از کدوی سبز که در زبان مازندرانی به آن کچلیک می گویند.

  انتشار گسترده این کلیپ در فضای مجازی و محبوبیت امیرعباس موجب شد تا کچلیک و خورشتی که از آن تهیه می شود به عنوان یک نوع غذا، جذابیت پیدا کند و خیلی ها به سراغ جستجوگرهای اینترنتی رفتند و واژه «کچلیک» را سرچ کردند و بالطبع با طبخ غذاهایی که از این میوه یا صیفی جات تهیه می شود آشنا شدند. جالب اینکه یکی از رستوران های شهر بابل در مازندران که زادگاه امیرعباس است نیز «نون با کچلیک» را به عنوان منوی جدید خود در سال ۹۶ اعلام کرد و به تبلیغ آن پرداخت.

  با توجه به اصول تبلیغات و کارکردهای رسانه ای که پخش این کلیپ دارد می توان حدس زد که نون با کچلیک یا تهیه انواع غذاهایی که با کدوی سبز قابل طبخ است در مرکز توجه افکار عمومی قرار گرفته و حالا دیگر این ماده غذایی بیش از گذشته شناخته شده و می تواند از یک غذای محلی و شمالی به مناطق دیگر ایران نیز گسترش یافته و به منوی بسیاری از رستوران ها و مراکز تهیه غذا دست کم در همان منطقه شمال که اتفاقا در طول سال با بیشترین حجم مسافر نسبت به سایر نقاط ایران نیز مواجهه است،تبدیل شود.

  آنچه که فراتر از پخش این کلیپ و در پس کارکرد سرگرم کنندگی آن وجود دارد عنصر آگاهی بخشی و تبلیغ درباره یک ماده یا الگوی غذایی است. این کلیپ به طور ناخواسته موجب معرفی و معروفیت یک نوع غذا شد که پیش از آن چندان شناخته شده نبود و همین تجربه نشان می دهد که چگونه می توان از ظرفیت رسانه ها به ویژه رسانه های مجازی در معرفی، تبلیغ و ترویج یک نوع ماده غذایی یا الگوی غذایی بهره برد و با یک استراتژیک غذایی به وجوه بازاریابی و بازارسازی آن پرداخت.

  امروزه صنعت سرگرمی سازی این امکان را فراهم کرده تا از ظرفیت و ظرافت های آن برای رونق و بهبود کسب و کار استفاده کرد و این کلیپ به طور ناخواسته،کارکردهای آن را اثبات کرد. از این رخداد مجازی می تواند الگوبرداری کرد و با ایده پردازی های سرگرم کننده به معرفی و تبلیغ یک محصول پرداخت.

  صنایع غذایی و رستوران های ما می توانند با بهره گیری خلاقانه و سالم از طریق ساخت کلیپ های سرگرم کننده به تبلیغ محصولات خود پرداخته و از این طریق به گسترش و بهبود بازار خود کمک کنند. از طریق همین کلیپ که با هشتگ «نون با کچلیک» یا «کچلیک» هم قابل ردیابی است این ماده غذایی در افکار عمومی شناخته شد و بالطبع بازار فروش جدیدی برای صاحبان رستوران و حتی تره بارفروشی ها فراهم شد تا مردم نون با کچلیک را تجربه کنند. این یعنی تبدیل شدن «نون با کچلیک» به یک «استراتژیک غذایی».

  سید رضا صائمی

  شما هم می توانید در انتهای همین مطلب نظرتان را با دیگران در میان بگذارید.

   بازگشت به صفحه نخست

  نقل از :اختصاصی پایگاه خبری لقمه- باز نشر این مطلب تنها با ذکر منبع و نام مولف مجاز است


تاريخ : سه‌شنبه ٢٢ فروردین ،۱۳٩٦ ساعت: ۱٠:٥٠ ‎ق.ظ ا نظرات ()
تگ ها :اختلاف سنی در ازدواج • اتون

 

 

 • اختلاف سنی در ازدواج • اتون

  بهترین و معمولی ترین وضعیت ازدواج این است که سن پسر کمی از سن دختر بیشتر باشد، یا حداقل مساوی باشند به عنوان مثال اختلاف سنی یک تا پنج سال باشد و این موضوع دلایل مهمی دارد.

  این در حالی است که ظاهراً در سال‌های اخیر الگوی اختلاف سنی میان زوج و زوجه تغییر کرده است و به تدریج شاهد ازدواج‌هایی هستیم که زن بزرگ تر از مرد است و این اختلاف سنی به یک تا ۳ سال و در مواردی به بیش از این و حتی تا ۱۰ سال هم می‌رسد.

  ***شرایط اجتماعی بزرگتر بودن دختر در ازدواج را بوجود آورده است

  یک کارشناسی ارشد مطالعات زنان در یزد گفت: شرایط اجتماعی مانند آشنایی در محل تحصیل و کار باعث شده است پسر و دختر شرایط سنی را در نظر نگرفته و در مواردی سن دختر نسبت به سن پسر در ازدواج بیشتر باشد.

  مهری دهقان گفت: همانطور که در دنیای امروز خیلی از ارزش‌ها شکسته شده است در بحث ازدواج نیز ارزش‌ها تغییر کرده است.

  وی گفت: اگر ازدواج سنجیده و آگاهانه باشد و مولفه‌های دیگری مانند تحصیلات بالا، شغل خوب، خانواده اصیل و معتبر، زیبایی و .. وجود داشته باشد که بتواند بالاتر بودن سن دختر را بپوشاند، تا دو سال بزرگتر بودن دختر نسبت به پسر مشکل چندانی پیش نمی‌آورد.

  این کارشناس ارشد مطالعات زنان ادامه داد: شرایط فیزیکی و فیزیولوژی مرد و زن باید در نظر گرفته شود که در افراد مختلف، متفاوت است. همچنین شرایط خانواده‌ها، میزان نفوذ و احاطه خانواده بر فرزند نیز می تواند در این موضوع تاثیر داشته باشد.

  وی با بیان اینکه بزرگتر بودن دختر نسبت به پسر در ازدواج به عنوان یک فاکتور و معیار از جانب پسر نمی‌باشد اضافه کرد: در گذشته دختران کمتر به دانشگاه می‌رفتند و زود هم ازدواج می‌کردند ولی امروزه اکثر دختران تحصیلاتشان را ادامه می‌دهند و زمانی که یک دختر و پسر در دانشگاه با هم آشنا می‌شوند، اگر دختر تحصیلات بالا، خانواده معتبر، زیبایی و … داشته باشد بالاتر بودن سن دختر را در نظر نمی گیرد.

  این مدرس دانشگاه در پایان گفت: اگر زوج‌های جوان با تفاوت سنی مناسب با هم ازدواج کنند حداقل مشکلات ناشی از اختلاف سنی نامناسب را نخواهند داشت.

  ***بزرگتر بودن دختر در ازدواج از بعد روانشناختی پسندیده نیست

  یک روانپزشک در یزد گفت: ازدواج با دختر بزرگتر از بعد روانشناختی پسندیده نیست و بهتر است سن دختر از پسر کمتر باشد.

  دکتر قاسم دستجردی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه یزد، گفت: ازدواج به عنوان سنگ بنای اولیه زندگی مشترک بسیار حائز اهمیت است و بالطبع اگر تمامی جوانب آن حتی المقدور به طور صحیح در نظر گرفته شود این زندگی می‌تواند دچار عواقب ناخوشایندی شود.

  وی ادامه داد: مرد و زن تفاوت‌های زیستی، اجتماعی و عاطفی دارند و باید این تفاوت‌ها در موضوع ازدواج لحاظ گردد.

  وی از جمله تفاوت‌های دو جنس را بلوغ جنسی و اجتماعی آنها دانست و تصریح کرد: در خانم‌ها بلوغ جنسی و اجتماعی زودتر بروز می‌کند و همچنین به دلیل مسائل زیست شناختی و وضع حمل در خانم‌ها احتمال افت در قوای جسمی و روانی در سنین میانسالی و بالاتر وجود دارد.

  این روانپزشک با تاکید بر کمتر بودن سن زن از مرد در ازدواج، گفت: در احادیث نیز اشاره شده است که مرد باید در چند شاخصه بالاتر از زن باشد که از جمله آنها سن، قد، وجه اجتماعی و خانوادگی می‌باشد.

  **کاسته شدن گزینه‌های ازدواج از دلایل ازدواج دختران با مردان با سن کمتر

  وی اضافه کرد: اما در شرایط فعلی از آنجایی که سن ازدواج در دخترها بالاتر رفته و بالطبع از عوارض آن کاسته شدن گزینه‌های ازدواج است، یکی از اتفاقاتی که به دنبال آن متصور است، ازدواج دختران با مردانی با سن یکسان یا کمتر از خودشان خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه این موضوع از بعد روانشناختی خیلی پسندیده نیست، ادامه داد: از علل مرتبط با این موضوع مدرک گرایی و علاقه به تحصیل، بالا بودن سطح توقعات و ایده‌آل گرایی در امر ازدواج، اشتغال و استقلال مالی در خانمهاست. گاهی نگهداری از والدین پیر یا بیمار در خانواده و یا فرهنگ‌هایی مانند ازدواج حتما باید به ترتیب سن باشد و نهایتاً تجملات و جهیزیه‌های سنگین باعث بالا رفتن سن ازدواج در دختران می شود.

  وی یکی از دلایل ازدواج دختران با مردانی با سن یکسان و یا کمتر را کاسته شدن گزینه‌های ازدواج دانست و تصریح کرد: با بالا رفتن سن دختر تعداد خواستگاران کم می شود.

  این روانپزشک گفت: مردانی که با دختران بزرگتر از خودشان ازدواج می کنند یا دارای نقاط ضعف جدی مانند اعتیاد، بیماری‌های روانی و یا بیماری خاصی هستند و یا اینکه مسائل احساسی و عاطفی خیلی پررنگ و ناپخته‌ای بینشان اتفاق می‌افتد و منجر به ازدواج می شود.

  وی در خصوص علل دیگر بروز این ازدواج‌ها افزود: به جزء شراط سن و ظاهر خانم‌ها، ممکن است زن دارای شغل بالاتر، مدرک بالاتر و یا وضعیت مالی و ثروت باشد بنابراین همه موارد ذکر شده می تواند در امر ازدواج مشکل ساز بوده و به دنبال آن زندگی متزلزلی خواهند شد.

  دکتر دستجردی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که در ازدواج‌های با بیشتر بودن سن دختر از پسر مطرح است، عدم تقاضا در روابط عاطفی و هیجانی بویژه روابط جنسی در بین زوجین خواهد بود چرا که اصولا مردان در میانسالی از انرژی بالایی بویژه در مسائل جنسی برخوردارند و زنان در سنین بالاتر پاسخگوی تمام نیاز مردان نخواهند بود و این تعارضات زناشویی و سرخوردگی در روابط اتفاق می افتد که نتایج آن می تواند باعث شکست در ازدواج، طلاق، ازدواج مجدد یا بدتر از آن باعث روابط خارج از محیط زناشویی شود.

  وی از دیگر مشکلات این گونه ازدواج‌ها را عدم پذیرش اقتدار و مدیریت مرد دانست و بیان کرد: در این ازدواجها به نوعی جابجایی نقشها اتفاق می افتد. معمولا زنان در این ازدواج‌ها خواسته و یا ناخواسته به دلایل سن بالاتر و داشتن تحصیلات بالاتر نقش مادرانه، توصیه گرانه و نصیحت گرانه پیدا می کنند و این از نظر روانشناختی مخل یک زندگی خوب و خوشبخت خواهد بود.

  وی ادامه داد: نکته دیگر عدم پذیرش این نوع ازدواج‌ها از بعد فرهنگی و اجتماعی است. در جامعه برخورد با این افراد چندان جالب نیست و زوجین را دچار سرخوردگی خواهد کرد.

  ***افسردگی و اضطراب از عوارض روانپزشکی این نوع ازدواج‌ها

  این روانپزشک توصیه کرد: از بعد روانشناختی حتی الامکان سعی کنیم ازدواج‌های این چنینی اتفاق نیفتد چرا که از عوارض روانپزشکی آن افسردگی و اضطراب می باشد.

  وی اضافه کرد: همچنین لازم است در راستای رفع عللی که باعث افزایش سن دختران برای ازدواج می‌شود قدم برداریم بدین معنا که تحصیلات را مانع ازدواج ندانیم، توقعات غلط را در مورد ازدواج حل کنیم، تجملات و تشریفات را کاهش دهیم، در راستای تسهیل امر ازدواج بویژه برای آقایان در محیط کاری و تحصیلات تکمیلی اقدام شود. اگر دختری دارای خواستگار با شرایط خیلی عالی پیدا شود احساسی عمل نکند و ترجیحا با فرد سن بالاتری ازدواج کند.

  دکتر دستجردی خاطرنشان کرد: الزاماً ازدواج زن با فرد سن پایین تر به معنای بدبخت شدن نیست چرا که در مواردی خانواده‌های خوشبخت نیز در میانشان دیده می شود و در مجموع تاکید می شود سن آقا از خانم بیشتر باشد اما اگر نهایتا سایر شاخصه‌ها خوب باشد همسان بودن سن در مواردی اشکال ندارد و در موارد کمتر معمولی که سن خانم بالاتر باشد توصیه می‌شود حتماً از این نوع ازدواج پرهیز شود.

  ***سن بالاتر دختر به تدریج باعث سرد شدن روابط بین زوجین می شود

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد گفت: اگر سن دختر بالاتر از پسر باشد در مسائل جنسی دچار مشکل می شوند و به تدریج در بحث تحکیم خانواده، باعث سرد شدن روابط بین زوجین می شود.

  مریم عبدالحسین زاده با بیان اینکه بزرگتر بودن دختر از پسر در ازدواج بین یک تا دو سال مشکلی ایجاد نمی کند، گفت: به طور مثال یک دختر ۲۲ ساله با یک پسر ۲۰ ساله خیلی با هم متفاوت نیستند ولی اگر یک دختر ۳۰ ساله با یک پسر ۲۵ ساله ازدواج کند، بیشتر دچار مشکل می‌شوند البته بلوغ فکری و اجتماعی در ازدواج از اهمیت بیشتری برخوردار است.

  وی با بیان اینکه هم کفو و همتا بودن زوجین می‌تواند از مشکلات جلوگیری کند گفت: برای ازدواج باید شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خانواده ها بررسی شود و به این مساله اهمیت داده شود که زوجین همتا و هم کفو باشند چرا که ازدواج‌های هیجانی، احساساتی و عدم عقلانی و یا ازدواج هایی که ۱۰۰ درصد احساس در آنها دخیل است و هیچ بررسی و تحقیق روی فرد مورد نظر انجام نمی شود با شکست روبرو می شوند.

  وی ادامه داد: موضوع بزرگتر بودن دختر نسبت به پسر یک بحث روانشناسی دارد و آن این است که بلوغ فکری زوجین مهم است و اگر زوجین از نظر بلوغ فکری برای هم مناسب نباشند دچار مشکل می‌شوند این در حالی است که معمولاً بلوغ فکری خانم‌ها زودتر اتفاق می‌افتد و همچنین درک زنان بالاتر و بین شان نسبت به زندگی متفاوت است.

  عبدالحسین زاده همچنین گفت: سن باروری در خانم‌ها محدودیت دارد ولی در مردان این گونه نیست و اگر سن دختر بالاتر از پسر باشد در مسائل جنسی دچار مشکل می شوند و در بحث تحکیم خانواده، باعث سرد شدن روابط بین زوجین می‌شود که این موضوع قابل تعمیم به همه زوج ها نمی شود و بطور میانگین بین زوجین وجود دارد.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: والدین به مباحث فرهنگی و آموزش‌های لازم به زوج‌ها برای تحکیم خانواده و داشتن کانون گرم خانوادگی همچنین آموزش مهارت های ارتباطی بین زوجین توجه داشته باشند به عبارتی به فرزندان خود این آموزشها را ارائه دهند.

  ***سن دختر در ازدواج یک یا دو سال بیشتر نباشد

  یک مشاور خانواده در یزد تاکید کرد: باتوجه به اینکه طبق نظر روانشناسان و مشاوران خانواده، حداقل فاصله سنی زن و مرد ۲ تا ۷ سال بزرگتر بودن مرد است، همچنین بزرگتر بودن سن تقویمی دختر نباید از یک تا دو سال بیشتر باشد.

  حسین علی دهقانی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه یزد، گفت: با اشاره به اینکه دو نوع سن تقویمی و سن فیزیولوژیک داریم، افزود: سن تقویمی فرد بر اساس سال تولد او مشخص می‌شود و سن فیزیولوژیک، برداشتی که دیگران از سن فرد دارند می‌باشد به عنوان مثال ممکن است یک فرد ۲۵ ساله ۳۰ ساله به نظر برسد یا یک فرد ۳۰ ساله ۲۵ ساله به نظر برسد.

  وی افزود: از نظر روانی زن‌ها دوست دارند با مرد بزرگتر از خودشان ازدواج کنند و مردها تمایل دارند همسرشان از آنها کوچکتر باشد.

  کارشناس مسؤول مشاوره بهزیستی استان یزد اضافه کرد: همچنین از آنجایی که از نظر علمی زن‌ها زودتر به بلوغ فکری، عاطفی و جنسی می رسند، پسر باید این فاصله را در نظر بگیرد و همسر کوچکتر از خودش انتخاب کند تا این فاصله جبران شود.

  وی گفت: از نظر روانی، مرد به دنبال طراوت و زیبایی زن است اما برای خانم‌ها موقعیت اجتماعی، وضعیت اقتصادی و تکیه گاه بودن مرد جذاب تر است. همچنین زن ها بعد از ۳۰ سالگی به دلیل مشکلات زندگی، بارداری و رسیدن به بلوغ ممکن است طراوت و شادابی کمتری داشته باشند در حالی که این بعد برای مردان دارای اهمیت است و در صورت نبودن این مورد، مرد احساس ناراحتی می کند.

  وی ادامه داد: مساله تفاوت روانشناختی زن و مرد این موضوع را بیان می‌کند که مردها همسری که از نظر ظاهری خوب باشد دوست دارند و بزرگتر بودن همسرشان ممکن است باعث شود همسرشان به دلیل مشکلات زندگی زودتر شکسته شود و در درازمدت ممکن است مرد احساس پشیمانی کند.

  دهقانی زاده اظهار کرد: اگر بزرگتر بودن دختر در ازدواج از نظر سنی اتفاق بیفتد اشکال ندارد ولی حداقل از نظر فیزیولوژیک بزرگتر نباشد.

  وی همچنین در خصوص علت اینکه بعضی از پسرها، همسر بزرگتر از خود انتخاب می کنند تصریح کرد: گاهی اوقات، پسر یا دختر به دنبال جایگزین هستند به عنوان مثال یک پسر همسر انتخاب نمی کند بلکه مادر انتخاب می کند تا نیازهای مادرانه اش را جبران کند، غذایش را بدهد، از او مراقبت کند و از عاطفه‌ای که در رابطه مادرانه وجود دارد بهره ببرد و بالعکس یک دختر نیز ممکن است همسر انتخاب نکند بلکه یک بچه را انتخاب کند.


تاريخ : سه‌شنبه ۸ فروردین ،۱۳٩٦ ساعت: ۸:۳٥ ‎ق.ظ ا نظرات ()
تگ ها :حضرت آیت الله مهدوی کنی، پایه گذار سبکی نو در آموزش بود • زیمنس گستر

 

 

 • حضرت آیت الله مهدوی کنی، پایه گذار سبکی نو در آموزش بود • زیمنس گستر

   

  مرجع عالیقدر شیعیان گفت: آیت الله مهدوی کنی با با پایه گذاری سبکی جدید در علم آموزی، به تربیت نیروهای متعهد همت گماشت.

  متن پیام این مرجع تقلید بدین شرح است:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  قال علی علیه السلام: العلماء باقون مابقی الدهر

  خبر ارتحال عالم ربانی و فقیه عالی مقام حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی موجب تاسف اینجانب گردید.

  این عالم بزرگوار در دوران‌های مختلف زندگی منشا خدمات مختلف به نظام و انقلاب و تربیت شاگردان مبرز و لایق بودند و درمواقع مختلف با موضع گیری‌های مناسب خویش در جهت تقویت انقلاب و دفاع از ولایت گام‌های مفیدی برداشتند.

  ایشان در زمان مرحوم امام خمینی یار صدیق برای آن رهبر فرزانه بود و به پیشبرد اهداف نظام کمک کرد همچنین با پایه گذاری سبکی جدید در علم آموزی و جذب شاگردان شایسته به تربیت نیروهای متعهد همت گماشت.

  اینجانب این ضایعه را در درجه اول به محضرامام زمان علیه اسلام و سپس به مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید و همچنین به ملت شریف ایران و نیز به بیت شریف ایشان و همه دوستداران و شاگردان ایشان تسلیم گفته و صبر و اجر جزیل برای آن‌ها از خداوند مسالت می‌کنم.

  منبع

  تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۳

  نویسنده: admin

  اشتراک مطلب با دوستان :


تاريخ : شنبه ٥ فروردین ،۱۳٩٦ ساعت: ٢:۱۳ ‎ق.ظ ا نظرات ()
تگ ها :


امکانات وب